Wymiana młodzieżyW dniach od 9 do 15 maja 2010 gościliśmy w Polsce młodzież z Niemiec. Ich wizyta zorganizowana była w ramach wymiany międzynarodowej z partnerskim miastem Nowego Sącza.

Wymiana młodzieżyUczestnicy wymiany mieszkali w domach swoich polskich kolegów – mieszkańców Nowego Sącza. Niemiecka młodzież spędziła czas biorąc udział w zajęciach językowych oraz zwiedzając okolice Nowego Sącza. Korzystając z okazji  nasi niemieccy goście odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnię Soli w Wieliczce, Kraków i Krynicę. W roli przewodników wcieliła się polska młodzież, która w języku angielskim opowiadała o urokach Sądeczczyzny i Małopolski.

W ramach wymiany doświadczeń i informacji niemieccy goście przygotowali dla mieszkańców Nowego Sącza prezentację multimedialną o swoim mieście i opowiedzieli o zwyczajach panujących w Niemczech. Po prezentacji uczestnicy wzięli udział w prawie dwugodzinnej dyskusji.

Wymiana młodzieżyW ramach rewizyty, w pierwszej połowie 2011r. odbędzie się wyjazd grupy młodzieży z Nowego Sącza na zaproszenie naszych niemieckich sąsiadów. Planowane są różna atrakcje i zajęcia z młodzieżą mieszkającą w mieście Unna. Wymianę organizujemy przy współpracy Szkoły Językowej Perfect English. Cieszymy się, że prowadzone z naszej inicjatywy wymiany młodzieżowe cieszą się tak wielką popularnością i przekładają się na wiele indywidualnych przyjaźni i nowych kontaktów. Dla wielu uczestników wymian, to najlepsza i często jedyna możliwość aby połączyć podróżowanie, zwiedzenie i poznawanie nowej kultury, z praktycznym wykorzystaniem języka angielskiego lub niemieckiego w komunikacji z mieszkańcami innych krajów.